Önder İHL Mezunları ve Mensupları Derneğinin, Gençlik ve Spor faaliyetlerini deruhte etmekte olan Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Derneğimiz 2007 yılında kurulmuş olup, günümüzde 10 branş ile faaliyetini sürdürmektedir. Branşlarımız Güreş, Atletizm, İzcilik, Taekwondo, Voleybol, Basketbol, Badminton, Karate, Masa Tenisi ve Okçuluktur. 900 sporcuya sahip olan kulübümüz, Taekwondo Milli Takım’ında  2 Sporcumuz ve Güreş Milli Takım Kampında 1 sporcumuz bulunmaktadır. Bütün branşlarımızda Türkiye Liginde müsabakalara katılım sağlanmaktadır.

 

            Kuruluş tarihimizden bu yana 35 il de farklı branşlarda spor kulüpleri oluşturduk, 81 İlimizde, okullarımızdan çıkacak olan yetenekli öğrencilerimiz ile eğitim çalışmaları sayesinde her şehrimizde özel profesyonel spor kulüpleri oluşturmak ilk hedeflerimiz arasındadır.

 

            Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı ile koordineli şekilde organize ettiğimiz faaliyetlerimiz yanı sıra yıl içinde ve yıl sonunda gençlerimizin eğitilmesi, motivasyon desteği ve sportif faaliyetleri de içeren gençlik kampları gerçekleştirmekteyiz.